Aktualności


2022-05-10: Zebranie Grupy Członkowskiej

Na podstawie § 37 Statutu Banku, Zarząd Banku Spółdzielczego w Pawłowicach zaprasza Członków Banku na Zebrania Grup Członkowskich, które zwołuje w następujących terminach:

 1. W dniu 18 maja 2022 r. (środa), na godz. 15.30, w Sali OSP w Warszowicach – dla członków Banku z sołectwa Warszowice i Krzyżowice.
 2. W dniu 19 maja 2022 r. (czwartek), na godz. 15.30, w lokalu Punktu Kasowego w Pielgrzymowicach - dla członków Banku z sołectwa Golasowice, Jarząbkowice i Pielgrzymowice.
 3. W dniu 25 maja 2022 r. (środa), na godz. 15.30, w Centrali Banku w Pawłowicach - dla członków Banku z sołectwa Pawłowice, Pniówek i spoza Gminy Pawłowice.

 

Planowany porządek obrad:

 1. Otwarcie, wybór Przewodniczącego i Sekretarza Zebrania.
 2. Przyjęcie porządku i regulaminu obrad.
 3. Sprawozdanie Rady Nadzorczej i Zarządu z działalności Banku Spółdzielczego za rok 2021, z wykonania uchwał Zebrania Przedstawicieli oraz wniosków i postulatów z poprzedniego Zebrania Grupy Członkowskiej.
 4. Zgłaszanie Kandydatur na Przedstawicieli na Zebranie Przedstawicieli, wybór Komisji Skrutacyjnej, przeprowadzenie wyborów.
 5. Przedstawienie spraw, które będą przedmiotem obrad najbliższego Zebrania Przedstawicieli oraz kierunków dalszej działalności.
 6. Dyskusja, wnioski i postulaty w sprawach Banku i jego Członków.
 7. Przedstawienie wyników wyborów.
 8. Zakończenie.

Grupa Członkowska ma zdolność do podejmowania uchwał bez względu na liczbę obecnych członków na jej Zebraniu.

2022-05-06: OPROCENTOWANIE

Aktualna stawka WIBOR 3 M stosowana przez Bank Spółdzielczy w Pawłowicach
w okresie 01.04.2022 r. – 30.06.2022 r. wynosi 4,27%.

Aktualna stopa redyskonta stosowana przez Bank Spółdzielczy w Pawłowicach wynosi 5,30%.

Aktualna stopa referencyjna stosowana przez Bank Spółdzielczy w Pawłowicach wynosi 5,25%.

 

Stawka oprocentowania kredytów przeterminowanych:

- dla kredytów udzielonych do dnia 31.12.2015 r. – czterokrotność stopy kredytu lombardowego NBP tj. 23,00% w stosunku rocznym,

- dla kredytów udzielonych od dnia 01.01.2016 r.  – dwukrotność odsetek ustawowych za opóźnienie w stosunku rocznym, tj. 21,50% w stosunku rocznym.

 

2022-04-19: OPROCENTOWANIE

Aktualna stawka WIBOR 3 M stosowana przez Bank Spółdzielczy w Pawłowicach w okresie 01.04.2022 r. – 30.06.2022 r. wynosi 4,27%.

Aktualna stopa redyskonta stosowana przez Bank Spółdzielczy w Pawłowicach wynosi 4,55%.

Aktualna stopa referencyjna stosowana przez Bank Spółdzielczy w Pawłowicach wynosi 4,50%.

Stawka oprocentowania kredytów przeterminowanych:

- dla kredytów udzielonych do dnia 31.12.2015 r. – czterokrotność stopy kredytu lombardowego NBP tj. 20,0% w stosunku rocznym,

- dla kredytów udzielonych od dnia 01.01.2016 r. – dwukrotność odsetek ustawowych za opóźnienie w stosunku rocznym, tj. 20,00% w stosunku rocznym.

2022-04-01: OPROCENTOWANIE

Aktualna stawka WIBOR 3 M stosowana przez Bank Spółdzielczy w Pawłowicach
w okresie 01.04.2022 r. – 30.06.2022 r. wynosi 4,27%.

Aktualna stopa redyskonta stosowana przez Bank Spółdzielczy w Pawłowicach wynosi 3,55%.

 

Stawka oprocentowania kredytów przeterminowanych:

- dla kredytów udzielonych do dnia 31.12.2015 r. – czterokrotność stopy kredytu lombardowego NBP tj. 16,0% w stosunku rocznym,

- dla kredytów udzielonych od dnia 01.01.2016 r.  – dwukrotność odsetek ustawowych za opóźnienie w stosunku rocznym, tj. 18,00% w stosunku rocznym.

 

2022-03-09: OPROCENTOWANIE

Aktualna stawka WIBOR 3 M stosowana przez Bank Spółdzielczy w Pawłowicach
w okresie 01.01.2022 r. – 31.03.2022 r. wynosi 2,35%.

Aktualna stopa redyskonta stosowana przez Bank Spółdzielczy w Pawłowicach wynosi 3,55%.

 

Stawka oprocentowania kredytów przeterminowanych:

- dla kredytów udzielonych do dnia 31.12.2015 r. – czterokrotność stopy kredytu lombardowego NBP tj. 16,0% w stosunku rocznym,

- dla kredytów udzielonych od dnia 01.01.2016 r.  – dwukrotność odsetek ustawowych za opóźnienie w stosunku rocznym, tj. 18,00% w stosunku rocznym.

 

2022-03-04: Nocna przerwa techniczna 04-05 marca

Informujemy, że w nocy z piątku na sobotę (04.03.2022 r. - 05.03.2022 r.)

w godzinach 23:00 do 02:00 przeprowadzimy prace serwisowe.

W związku z tym mogą wystąpić chwilowe przerwy w dostępie do niektórych naszych usług

(bankowości elektronicznej EBO, aplikacji mobilnej BS Pawłowice EBO Mobile Pro, BLIK).

Za niedogodności przepraszamy.

2022-02-26: Informacje dla Klientów w związku z atakiem Rosji na Ukrainę

W związku z działaniami wojennymi na Ukrainie prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami.

Dbaj o bezpieczeństwo swoich pieniędzy

Zapewniamy, że Państwa pieniądze, które są zdeponowane na kontach w naszym Banku są bezpieczne. Sytuacja jest na bieżąco monitorowana przez sztaby koordynujące cyberbezpieczeństwo oraz ciągłość pracy naszego Banku.
Dodatkowo przypominamy, że wszystkie depozyty w Polsce do kwoty 100 tys. euro są objęte stuprocentową gwarancją Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Ponadto Bank jest uczestnikiem systemu ochrony zrzeszenia IPS i posiada jej gwarancję.

Uważaj na oszustów

Miejmy świadomość, że obecna sytuacja geopolityczna to czas zwiększonej aktywności cyberoszustów. Pamiętaj, żeby zachować czujność i stosować się do zasad bezpieczeństwa, zarówno podczas korzystania z bankowości elektronicznej, jak i wykonywania zakupów w Internecie.

 • Nie podawaj nikomu swoich danych do bankowości internetowej, nawet jeśli osoba, z którą rozmawiasz przedstawia się jako pracownik banku.
 • Nie klikaj w linki w SMS-ach i mailach informujących o rzekomych niedopłatach za rachunki, przesyłki kurierskie czy podatki.
 • Czytaj na bieżąco nasze komunikaty bezpieczeństwa.
 • Z rozwagą i należytą ostrożnością podchodź do informacji rozprzestrzenianych przez media społecznościowe. Zanim w coś uwierzysz, sprawdź, czy źródło informacji jest wiarygodne.
 • Zapoznaj się z zasadami: Jak dbać o bezpieczeństwo swoich pieniędzy.

Wypłaty gotówki

Apelujemy o racjonalne zachowanie. Pracownicy Banku, a szczególnie służby odpowiedzialne za cyberbezpieczeństwo, na bieżąco monitorują sytuację. Twoje pieniądze są w naszym Banku bezpieczne i cały czas możesz płacić bezgotówkowo, np. za pomocą karty lub BLIKA. Zaopatrzenie naszych placówek i bankomatów w gotówkę na bieżąco koordynujemy z Narodowym Bankiem Polskim.

Zapraszamy do zapoznania się z Komunikatem Specjalnym Narodowego Banku Polskiego w sprawie dostępności gotówki.

2022-02-25: JAK DBAĆ O BEZPIECZEŃSTWO SWOICH PIENIĘDZY?

Korzystając z bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej zawsze przestrzegaj podstawowych zasad bezpieczeństwa.

 • NIGDY nie podawaj nikomu przez Internet lub telefon swoich danych osobowych, identyfikatorów ani haseł.
 • Nie instaluj oprogramowania i nie ściągaj aplikacji pochodzących z nieznanych źródeł.
 • Nie otwieraj maili od nieznanych nadawców, nie klikaj w załączniki do wiadomości czy smsów, które wydają Ci się podejrzane (np. pochodzą od firmy kurierskiej, chociaż niczego nie zamawiałeś w sklepach internetowych albo od dostawcy energii, z którym nie masz podpisanej umowy).
 • Nie klikaj w linki prowadzące do stron rzekomo aktualizujących Twoje certyfikaty bezpieczeństwa lub system transakcyjny – bank NIGDY o to nie prosi w mailach.
 • Uważaj na wiadomości, w których ktoś prosi Cię o dopłatę do jakiejś transakcji – upewnij się, najlepiej dzwoniąc do danej osoby lub firmy, czy prośba jest prawdziwa.
 • Nie wysyłaj kodów BLIK nawet osobom znajomym, które proszą Cię o to przez Facebooka, messangera lub inny serwis społecznościowy, najlepiej zadzwoń i zapytaj, czy rzeczywiście ktoś miał do Ciebie taką prośbę.

 

 • Korzystaj zawsze z aktualnego systemu operacyjnego oraz z aktualnych aplikacji. Zabezpiecz swój komputer aktualnym oprogramowaniem antywirusowym.
 • Korzystaj z poprawnych, czyli trudnych do rozszyfrowania haseł do komputera i do bankowości internetowej. Silne hasło powinno składać się z co najmniej 8 znaków, zawierać wielkie i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne. Nie zapisuj haseł ani ich nie przekazuj innym osobom.
 • Ustal bezpieczne limity przelewów internetowych i płatności kartą. Łatwo je zmienisz w bankowości elektronicznej.
 • Korzystaj z bankowości elektronicznej na własnym sprzęcie i w miejscu z zaufanym Internetem. Unikaj logowania w miejscach typu kino, kawiarnia, publiczne hot-spoty.
 • Zawsze po zakończeniu korzystania z bankowości internetowej klikaj w przycisk „Wyloguj”.
 • Logując się na stronę bankowości internetowej, sprawdź poprawność adresu i szyfrowanie połączenia (adres powinien zaczynać się od https://... a obok powinien być widoczny symbol zamkniętej kłódki). Sprawdź także dokładnie poprawność adresu URL pod kątem literówek i niestandardowych znaków, które bardzo często nie są widoczne na pierwszy rzut oka.
 • Zawsze zwracaj uwagę na komunikaty o błędach certyfikatów wyświetlane przez przeglądarkę internetową. Zrezygnuj z transakcji, jeśli cokolwiek wzbudzi Twoje wątpliwości.
 • Nie instaluj na swoim komputerze programów z nieznanych źródeł.
 • Na komputerze korzystaj z klawiatury ekranowej wprowadzając hasło.
 • Śledź informacje oraz komunikaty publikowane na stronie Banku oraz przesyłane na Twoją skrzynką w systemie bankowości elektronicznej.

Jeśli ktoś dzwoni do Ciebie podając się za pracownika banku, jeśli otrzymujesz wiadomości, których nadawcy podszywają się pod bank lub po prostu coś Cię zaniepokoiło w związku z przelewami, zadzwoń na naszą Infolinię.

PAMIĘTAJ w przypadku czasowej niedostępności Twojej bankowości elektronicznej zachowaj spokój i nie ulegaj panice. Taki jest właśnie cel cyberprzestępców – wywołanie paniki, strachu i chaosu. Nie wspieraj ich w tym. Nie kieruj się również anonimowymi opiniami czy komentarzami np. z mediów społecznościowych czy forów internetowych. Upewnij się, że to wiarygodne informacje, a nie „fake newsy”.

2022-02-09: OPROCENTOWANIE

Aktualna stawka WIBOR 3 M stosowana przez Bank Spółdzielczy w Pawłowicach
w okresie 01.01.2022 r. – 31.03.2022 r. wynosi 2,35%.

Aktualna stopa redyskonta stosowana przez Bank Spółdzielczy w Pawłowicach wynosi 2,80%.

 

Stawka oprocentowania kredytów przeterminowanych:

- dla kredytów udzielonych do dnia 31.12.2015 r. – czterokrotność stopy kredytu lombardowego NBP tj. 13,0% w stosunku rocznym,

- dla kredytów udzielonych od dnia 01.01.2016 r.  – dwukrotność odsetek ustawowych za opóźnienie w stosunku rocznym, tj. 16,50% w stosunku rocznym.

 

2022-02-09: Oszustwa metodą na BLIK

Uważaj na fałszywe SMSy o przelewach BLIK!

Szanowni Państwo,

otrzymaliśmy  informację,  że  oszuści  wysyłają  SMS-y  z  linkiem  do  środków,  które  ktoś  rzekomo  przekazał Ci za pomocą BLIKA. Jeśli dostaniesz taką wiadomość, nie klikaj w podany link!

Ani my, ani operator płatności BLIK nie wysyłamy takich SMSów.

Jeśli  ktoś  prześle  przelew  na  telefon  BLIK,  środki  automatycznie  znajdą  się  na  Twoim  koncie,  a Ty nie musisz nigdzie potwierdzać, że chcesz je odebrać.

Przypominamy również o podstawowych zasadach bezpieczeństwa:

•  Uważaj na linki przesyłane w SMSach – najlepiej ich po prostu nie klikać.

•  Nie pobieraj aplikacji, których nie znasz – możesz nieświadomie zainfekować swoje urządzenie.

•  Loguj się do konta wyłącznie w aplikacji i na stronie banku.

•  Nie podawaj nikomu swoich danych logowania do banku lub skrzynki e-mail – to poufne dane.

Prosimy o zgłaszanie nam podejrzanych sytuacji.